Relacja z rekolekcji formacyjnych dla mężczyzn

W dniach od 5 do 12 listopada w Juchnowcu Kościelnym koło Białegostoku odbyły się rekolekcje formacyjne dla mężczyzn.

Udział wzięło 13 mężczyzn z diecezji Płockiej, Łomżyńskiej, Gdańskiej, Warszawskiej i Zamojsko-Lubaczowskiej.

Rekolekcje prowadził ksiądz Cezary Siemiński, moderator RRN diecezji Płockiej.

Kiedy 13 chłopów wyrywa sobie tydzień z codziennych obowiązków i jedzie na Podlasie, aby się nawracać, to w Niebie musi być poruszenie. Poznawanie prawdy o sobie musi boleć, ale bez tego nie zbliżymy się do Bożego Miłosierdzia, bo nawet nie odczujemy Jego potrzeby. A przecież Boże Miłosierdzie jest jedynym ratunkiem dla każdego z nas, i to nie tylko w wymiarze wiecznym, ale w naszym codziennym życiu, bo tylko Ono ratuje naszych bliskich i nas samych przed skutkami naszej męskiej pychy i samolubnej pewności siebie, która potrafi tak boleśnie zranić nasze Żony, dzieci czy choćby podwładnych w pracy.

W czasie posiłków czytaliśmy książkę napisaną przez Mamę bł. Carla Acutis “Tajemnica mojego syna”, którą gorąco polecamy. Przesłanie płynące z jej kart jest proste – świętość jest dla zwyczajnych normalnych mężczyzn, zaś autostradą do Nieba jest Eucharystia.

Formacja męska jest autentyczna, bo wśród facetów nie przechodzą żadne umizgi ani udawanie. Formacja jest prawdziwa, jeśli maski spadają, skorupa pęka i oczy mimo woli zaczynają: “się pocić”, gdy wreszcie dostrzegasz, że Pan Bóg i Jego Mama kocha cię takiego, jakim jesteś i możesz przestać zgrywać kogoś, kim nie jesteś – ba, kim nigdy nie byłeś.

Czy było warto przyjechać? Zaproszonych na Ucztę było więcej, niestety nie wszyscy skorzystali.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i Matce Bożej za czas spędzony w Jej ramionach. Dziękujemy też księdzu Czarkowi za troskę, którą nas otoczył.