RELACJA Z REKOLEKCJI 40+ W POPOWIE

RELACJA Z REKOLEKCJI 40+ W POPOWIE

„Odkryć piękno wieku dojrzałego…”

W dniach 25-27 lutego 2022 r. w Popowie odbyły się Rekolekcje 40+, w których uczestniczyło 60 osób. Ojcem prowadzącym był ksiądz Robert Oprawa, a temat przewodni to: Odkrywać piękno wieku dojrzałego.
Za organizację rekolekcji odpowiadali Ania i Darek Nachtygalowie, którzy przygotowali także wykład dotyczący życia małżeńskiego i rodzinnego.
Został także zaprezentowany wykład pani Anny Kucińskiej, po którym odbyła się dyskusja.
Msze święte, adoracja Najświętszego Sakramentu, homilie, konferencje, grupy dzielenia i rozmowy doprowadziły nas do refleksji, iż odkrywanie piękna dojrzałego życia, to odkrywanie piękna Pana Boga. Im jesteśmy młodsi, tym bardziej skupiamy się na sobie, na swej cielesności. W miarę upływu lat jesteśmy coraz bardziej świadomi, że najważniejszą sferą człowieka jest sfera duchowa, która powinna nas przybliżać do Pana Boga i górować nad sferą fizyczną i psychiczną.
Dojrzałość miłości można osiągnąć tylko w Bogu i dlatego trzeba zapraszać Go do swej codzienności, dziękować i prosić, aby to On nas prowadził.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za czas spędzony w Popowie. Bardzo dziękujemy Księdzu Robertowi, iż poświęcił nam swój czas i serce. Dziękujemy także organizatorom za ich trud.

Gosia i Mariusz

 

  Ks. Robert Oprawa