11-18.02.2023 REKOLEKCJE ZIMOWE W BAŃSKIEJ WYŻNEJ I NA SŁOWACJI

Zimowe Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich Diecezji Płockiej odbyły się w terminie 11-18 lutego, równolegle w Polsce w Bańskiej Wyżnej i na Słowacji w Jeziersku.
Kapłani obecni na rekolekcjach to: Ks. Sławomir Kowalski (na Słowacji) i Ks. Cezary Siemiński, ks. Andrzej Gajewski (w Polsce).
Wszystkich uczestników było około 90 osób. Większość uczestników to młode małżeństwa z dziećmi.
Temat rekolekcji – ,,Oto Matka Twoja”.
Dzień rozpoczynaliśmy wspólną medytacją, rozważania pozwoliły nam zacząć dzień z Panem Bogiem. Po porannym wyciszeniu spotykaliśmy się na wspólnym śniadaniu, następnie spędzaliśmy wspólne rodzinne chwile, na nartach, na skuterach, na basenach termalnych, zjeżdżając z górki na sankach, lepiąc bałwana czy iglo. Była też ,,bitwa”śnieżkami. W połowie rekolekcji mieliśmy wspólny kulig z pochodniami zakończony pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Po mnóstwie atrakcji w ciągu dnia spotykaliśmy się na obiadokolacji a następnie na Mszy Świętej i konferencji. Wieczorem, kiedy dzieci szły spać mieliśmy okazje spotkać się na grupkach dzielenia i podzielić się swoimi refleksjami z dnia i konferencji.
W ciągu dnia mieliśmy możliwość wypicia kawy i rozmów.
Nie zabrakło spowiedzi i indywidualnych rozmów z kapłanami.
Dla nas jako organizatorów rekolekcje rozpoczęły się już tydzień przed wyjazdem. Było sporo różnych przeciwności, które się pojawiały i w swojej bezradności zawierzyliśmy całą organizację Jezusowi. Gdy tylko siadaliśmy z mężem do rozdzielenia noclegów dla uczestników mówiłam: ,, Jezu Ty się tym zajmij”.
Konferencje były ukojeniem, były czymś czego bardzo potrzebowałam. Pozwoliły mi jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga. Żeby uczyć się od Maryi nieustannie zawierzać siebie Bogu. W trudnościach, których doświadczam wiem, że jest ze mną Maryja i to ,,Ona niesie mnie na swoich rękach razem z moim krzyżem”.
Na nowo poznawaliśmy się jako mąż i żona, jako rodzice względem naszych dzieci.
Te Rekolekcje dały mi spokój i wyciszenie, pozwoliły odpocząć od obowiązków dnia codziennego.
Był to bardzo wartościowy czas spędzony z Panem Bogiem, połączony z odpoczynkiem i możliwością spędzenia chwil w gronie rodziny, przyjaciół czy ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na życie.
Wierzę w to, że owoce tych rekolekcji będziemy jako rodzina zbierać jeszcze przez długi czas.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten wypoczynek. Dziękujemy także Księżom, którzy chcą z nami w taki sposób spędzać czas ferii zimowych.
Asia i Artur Napierscy

 

 

        

 

             

Konferencje:

Ks. Sławomir Kowalski, Jeziersko 2023