Życzenia Wielkanocne

Kochani członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich Diecezji Płockiej

i wszyscy, którzy na tę stronę zajrzeliście,

 

te święta, choć już drugie w atmosferze pandemii, przeżywamy nieco inaczej. Jesteśmy jakby odważniejsi, choć nie wszyscy, no może i spokojniejsi. Ostatni rok pokazał nam jeszcze raz, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. To co wydawało się absurdem, czymś o czym można przeczytać w książkach fantastycznych, stało się faktem. Cała zaraza koronawirusa, nieistotne czy pochodząca od nietoperza, czy z laboratorium chemicznego, jest jednak dopustem Bożym. I chodzi o nasze nawrócenie, czyli jeszcze ufniejsze przylgnięcie do Boga i Jego Matki.

Nie ma wyjścia. Trzeba uznać, że to co ludzkie w życiu zawodzi i wszystko wcześniej czy później nas pokona. Musimy przyzwyczaić się do porażki, a nawet ją pokochać. Przecież nasz Pan Jezus Chrystus przeszedł przez ziemię dobrze czyniąc, nie dotknęła Go zmaza najmniejszego grzechu, a jednak w świecie zależnym od ludzi poniósł klęskę i został zabity. Poniósł absolutną porażkę; jednak zabity zmartwychwstał i zwyciężył.

To daje nam nadzieję. Wszystkie bowiem trudne doświadczenia przeżyte w komunii z Bogiem i Jego Matką są miejscami nadprzyrodzonej nadziei i każdego dnia odradzają nas w dobru i zanurzają w wieczności.

I takich błogosławionych skutków męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa serdecznie wam życzę.

ks.Cezary Siemiński

moderator RRN Diecezji Płockiej