Wieczór skupienia dla kobiet 06.10.2017

To już jest tradycja, że jak co roku jesiennego wieczoru, w piątek spotykają się kobiety na wieczorze skupienia. W tym roku było to 6 października. Spotkanie w przedszkolu Dzieciątka Jezus rozpoczęło się o godz. 18 od adoracji Pana Jezusa. W ciszy, każda z nas skupiła się na modlitwie, zawierzeniu siebie i swoich spraw Panu Jezusowi. Pomocny w adoracji był tekst do rozważania ojca Dolindo „Jezu Ty się tym zajmij”.
Przybyło 42 kobiety, w różnym wieku, od młodych po babcie z różnych miast. Każda z nas przygotowała coś dobrego do zjedzenia, stół by bogato zastawiony różnymi smakołykami. Zazwyczaj nie umawiamy się, co która przygotuje i jedzenie jest bardzo różnorodne.
Po smacznej kolacji wysłuchałyśmy konferencji ks. Andrzeja Gajewskiego .a jej tematem było „ Kapłaństwo kobiet”. Dla mnie to trudny temat bo jak to mam zrozumieć? Odnaleźć swoje powołanie i żyć tak jak chce Bóg. Uderzyło mnie zdanie , że jestem marzeniem Boga, jestem jedyna i jeśli odrzucę swoje powołanie to w niebie będzie puste miejsce, nie wypełnione przeze mnie. Poruszany był temat cierpienia i ofiarowania go Maryi.
Po konferencji podzieliłyśmy się na 6 grup i odbyło się dzielenie wysłuchanymi treściami. Każde dzielenie się swoimi myślami i przeżyciami jest wzmocnieniem wiary dla innych. Tworzymy wspólnotę zrozumienia, zaufania, podobnych problemów.
Po dzieleniu uczestniczyłyśmy w Eucharystii, centralnym punkcie naszego spotkania. Po Eucharystii był jeszcze czas na rozmowy duchowe z kapłanem, goście pojechali do domu a chętne osoby posprzątały.
Po ilości przybyłych kobiet widać jak cenne są takie spotkania, potrzebna jest chwila zatrzymania, adoracji , modlitwy dla każdej z nas.

DSC_0445DSC_0449 DSC_0408 DSC_0416 DSC_0421 DSC_0425 DSC_0431 DSC_0436 DSC_0445