Rekolekcje na nartach – relacja

W dniach od 18 do 25 lutego 2017 roku grupa około 50 osób związanych z Ruchem Rodzin Nazaretańskich Diecezji Płockiej łączyła wypoczynek dla ciała z ucztą dla ducha w Tatrzańskim Jeziersku na Słowacji. Wszystkim przewodziło duchowo trzech księży: ks. Cezary Siemiński, ks. Sławomir Kowalski ks. Andrzej Gajewski.

Wiele godzin poświęcono na jazdę narciarską, czy jej naukę. Jednak centralnym punktem dnia była Eucharystia, a także  rozmyślanie, konferencja, i grupa dzielenia.

Temat jaki dominował to: „Dialog z Bogiem”. Uczyliśmy się rozmowy z Panem Bogiem w codzienności, dziękując za wszystkie łaski, jakimi nas obdarza, także za możliwość aktywnego wypoczynku. Księża starali się uwrażliwić nas na dostrzeganie Miłującej Obecności Pana Boga.

Naszą wdzięczność budziła możliwość odpoczynku w cichym, uroczym miejscu z dala od zgiełku dużych ośrodków, gdzie wszystko nastawione jest na konsumpcję.

Przez kilka godzin mogliśmy, patrząc na innych, zobaczyć jak „ludzie gonią prosto przed siebie” i nie mają czasu na zatrzymanie się u stóp Pana Jezusa. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, iż poprzez księży z RRN, pomaga nam zatrzymać się i zamyślić nad tym, co najważniejsze – nad drogą do zbawienia. Dzięki rekolekcjom mogliśmy wzbudzić refleksję dotyczącą tego, co nam przeszkadza w tej drodze – w rodzinie, w pracy, w naszym sercu…

Niezwykłe jest to, że wszystkie nasze pasje (na przykład narciarska, ale także wszystkie inne) możemy i powinniśmy łączyć     z Panem Bogiem nie zapominając o dialogu z Nim.

Niech Matka Boża dopomaga nam i prowadzi przez naszą codzienność do Chrystusa.

                                                                              Małgorzata Leszczyńska

 

Zdjęć z rekolekcji dostępne są w galerii.