REKOLEKCJE MAŁŻEŃSKIE 40+ W PŁOCKU

Właśnie skończyły się rekolekcje małżeńskie 40+ w Płocku, które trwały od piątkowego wieczoru do niedzieli. Było nas ponad 30 osób.. Zaszczycił nas też swoją obecnością w sobotnie popołudnie ks. Biskup Szymon Stułkowski, którego przywitaliśmy z radością. Zawsze jest nam bliski i serdecznie go pozdrawiamy. A to wszystko dzięki organizatorowi Wojtkowi, który nie odpuścił naszemu ks. Biskupowi
Myśl przewodnia rekolekcji to miłość- miłość do Boga, miłość we wspólnocie, miłość do siebie i wartość życia i bycia we wspólnocie. Bóg daje nam wspólnotę, abyśmy tu się w niej rozwijali –          bo szczęściem jest kochać i być kochanym, zarówno przez Boga jak i ludzi. Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni jako ludzie- umiłowani przez Boga i na tym się wszystko osadza. Mamy swoje rodzinne wspólnoty, tu uczymy się tej miłości abyśmy mogli zanieść ją tam- do rodziny, do małżeństwa, do innych wspólnot – pracy, przyjaciół.. Trudno żyć w rodzinie, we wspólnocie, w małżeństwie bez miłości. To we wspólnocie mamy szansę zobaczyć siebie jak w lustrze, przyjrzeć się sobie, uznać przed Bogiem swoją biedę i oddać Jemu, aby On przemienił nas w siebie -aby dał nam swoje Miłosierdzie i uwolnił od ciężaru zła, który sprawia nam ból i rani, nie pozwala żyć radośnie.
Bóg dał nam ogromną szansę zobaczyć jak bardzo potrzebujemy Jego Miłości „Jego przebaczenia i Obecności, dzięki czemu w nas może rodzić się miłość wzajemna. Tylko Bóg może sprawić,         że będziemy szczęśliwi, bo tylko w Nim jest to czego potrzebujemy. Miłość Boża dodaje odwagi, aby zachować się zawsze jak trzeba”
Jesteśmy wdzięczni za kapłanów, którzy ubogacili nas konferencjami- ks. Jacka Gołębiowskiego w piątkowy wieczór oraz w sobotę ks. Jana Jóźwiaka. Zwieńczeniem była Eucharystia niedzielna, której przewodniczył ks. Adam Przeradzki.
Dziękujemy Ani Nachtygal za konferencję i świadectwo.
Również serdecznie dziękujemy organizatorom Marzence i Wojtkowi Kołakowskim
Zatem dbajmy o to, aby nie tylko usłyszeć głos Boga, ale wprowadzić te słowa w czyn.